W niedzielę nie tylko o ligowe punkty

Chrobry Głogów wpiera chorego chłopca. Zobacz co przygotowano!
Dawidek na stadionie Chrobrego Głogów

Niedzielny mecz z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18.00) będzie wyjątkowy. Nie tylko drużyna Chrobrego będzie grać. Społeczność Pomarańczowo-Czarna zagra dla Dawidka.

5-letni Dawid Maślenik właśnie rozgrywa mecz swojego życia. Ma wrodzoną wadę serca, a ratunkiem jest kosztowna operacja. Suma, jaką trzeba za nią zapłacić jest ogromna i wynosi ok. 800 000 złotych. Mimo jej ogromu, brakuje już „tylko” ponad 30 procent całości. Kibice Chrobrego będą mieli okazję pomóc.

Chłopiec jest z Zielonej Góry, więc warto wyjaśnić, skąd jego obecność na stadionie przy Wita Stwosza, na którym spotkał się z piłkarzem Chrobrego Sebastianem Górskim, który niedawno grał w Lechii Zielona Góra. I skąd jego zapowiedziany udział w niedzielnym meczu z Zagłębiem. Jedną z zaangażowanych w zbiórkę osób jest Krzysztof Dybizbański, ojciec byłego zawodnika Chrobrego Seweryna. Kibice mogą go pamiętać m.in. z klubowej prezentacji z 2018 roku, podczas której wygrał licytację na rzecz kibica Pomarańczowo-Czarnych Tomka Sęka.

– Widziałem wtedy wielkie serce kibiców, padały większe i mniejsze kwoty, ale chętnych było mnóstwo. Teraz musimy zebrać wyższą kwotę i z kim, jak nie z Chrobrym – mówi Krzysztof Dybizbański.

W trakcie niedzielnego z Zagłębiem na stadionie będzie obecna grupa wolontariuszy, w tym strażaków z OSP Kłoda. Zachęcamy, aby do puszek wrzucać każdą możliwą kwotę.

Ponadto podczas meczu w ramach akcji przygotowano:  
– strefę z Mini Golfem Fire 7 dla dzieci
– pokaz sprzętu strażackiego
– stoisko z ciastem, popcornem i ciepłą herbatą w zamian za wrzut do puszki
– klubową maskotka z malowaniem twarzy

O historii choroby Dawidka i dalszych koniecznych krokach można przeczytać tutaj: https://www.siepomaga.pl/dawid-maslenik. Tam też prowadzona jest internetowa zbiórka pieniędzy. Natomiast na specjalnie założonej grupie „Gramy dla Dawidka” na Facebooku trwa licytacja wyjazdu z wybranym piłkarzem Chrobrego klubowym samochodem od Grupy Gezet Hyundai na obiad do restauracji Klimat Bistro&Catering w Zielonej Górze.

Chrobry Głogów -Zagłębie Sosnowiec w niedzielę o godz. 18.00.

Nadesłane przez: Chrobry Głogów S.A.