90 nowych miejsc w żłobkach

Prezydent: zaadoptujemy część pomieszczeń w PP 15 i przejmiemy żłobek po PWSZ.
plac-zabaw-przedszkole-publiczne-nr-15

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zwraca się do radnych o zmianę nazwy zadania związanego z adaptacją części budynku Przedszkola Publicznego nr 15. Przy przedszkolu ma powstać żłobek.

Złożyliśmy wniosek do programu Maluch Plus o powstanie kolejnych miejsc żłobkowych. Chcemy, aby w najbliższych trzech latach powstało dodatkowo 90 miejsc dla dzieci. 50 przy Przedszkolu Publicznym nr 15 na os. Piastów Śląskich. Tu zagospodarujemy cześć nieużytkowanych dziś pomieszczeń, a 40 jako przejęcie żłobka przy PWSZ, gdzie w tym roku kończy działalność na prowadzenie żłobka.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa

W ramach programu Maluch Plus będzie można pozyskać środki na nowe miejsca w żłobkach, od 2 do 4 mln złotych.

W przedszkolu nr 15i tak planowaliśmy przekształcić część pomieszczeń, w tym na kuchnię, która w placówce jest potrzebna. Będziemy zlecać dokumentację, a wykorzystując szansę na pozyskanie środków z programu Maluch Plus jesteśmy w stanie zorganizować tam również dwa oddziały żłobkowe, po 25 dzieci.  Dlatego musimy przekwalifikować zadanie i rozszerzyć je o adaptację na potrzeby żłobka.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na os. Piastów Śląskich nie ma miejskiego żłobka.

Osiedle bardzo się rozwija, powstają nowe mieszkania i domu dla głogowian, stąd potrzeba zabezpieczania miejsc dla najmłodszych dzieci w nowym żłobku.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zdjęcia: Studio Siwek