Prezydent: 92 mieszkania czynszowe w pierwszym bloku

Zobaczcie WIZUALIZACJĘ pierwszego bloku czynszowego na Nowym Piastowie!
prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz na konferencji dotyczącej budowy bloku z mieszkaniami czynszowymi

Miasto pozyskało ogromną dotację na budowę bloku mieszkalnego w wysokości ponad
44 mln złotych.

Po dołożeniu środków z budżetu miasta wybudujemy blok z 92 mieszkaniami. Będzie to nowa forma budownictwa w Głogowie – mieszkania czynszowe.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Nowy blok z 92 mieszkaniami dla głogowian zostanie wybudowany na działce obok bloku komunalnego, którego budowę miasto zakończyło w 2021 roku. Jest to działka tuż za plecami prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, który dziś na konferencji prasowej udzielał szczegółowych informacji związanych z budową tego nowego bloku z mieszkaniami czynszowymi.

Dotacja BGK – 44 263 776,64 zł (80%)
Środki własne beneficjenta – 11 065 944,17 zł (20%)
Czas realizacji 2023-2025

Tak będzie wyglądał blok z mieszkaniami czynszowymi zlokalizowany na Nowym Piastowie.

To będzie pierwszy z trzech budynków, które planujemy tu wybudować. Mamy już dokumentację i pozwolenie na budowę. Mieszkania będą dwu i trzypokojowe, mniej więcej od 40 do 60 m2. Sam blok będzie ekologiczny, wyposażony w panele fotowoltaiczne do zasilnia pomp ciepła, które będą podgrzewać wodę dla mieszkańców.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W połowie tego roku powinniśmy być już po przetargu, a blok planujemy oddać w 2024 roku. Mieszkania czynszowe to oferta dla tych głogowskich rodzin, które nie kwalifikują się na mieszkanie komunalne, a z drugiej strony kaucje w TBS są dla nich za wysokie

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

System odprowadzania deszczówki zapewni terenom zielonym wodę do podlewania. Zostanie zamontowany automatyczny system nawadniania. Przy bloku będą miejsca parkingowe i plac zabaw dla dzieci oraz roślinność.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, arch.DGL NEWS.