Plac budowy pod przejście podziemne przekazany

Zastępca prezydenta: zbudujemy bajpas
przejście dla pieszych przy Zamku w Głogowie

16 lutego (czwartek) przekazano plac budowy dla inwestycji Budowy przejścia podziemnego w ciągu drogi krajowej DK-12 w m. Głogów w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach realizacji zadania pn. „Infrastruktura na Starym Mieście”

– To kolejna inwestycja, którą będziemy realizować na majątku Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Od 20.02. (poniedziałek) wykonawca rozpocznie prace od usuwania kolizji zlokalizowanych w obrębie ul. Starowałowej, co oznacza, że na chwilę obecną nie będzie utrudnień w poruszaniu się pojazdów wzdłuż drogi krajowej nr 12 – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Prace wiążą się z zajęciem terenu ul. Starowałowej. W związku z powyższym prosimy o nieparkowanie pojazdów na ul. Starowałowej na odcinku od ul. Nadodrzańskiej do skrzyżowania z ul. Długą od dnia 20.02.2023r (poniedziałek).

Prace, które rozpoczną się od poniedziałku nie będą wpływały na ruch aut na drodze krajowej. O zmianach organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

– O kolejnych etapach prac będziemy głogowian informować na bieżąco, w tym tych związanych z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu. Zbudujemy przejazd obok drogi krajowej tak by ruch na tym odcinku był płynny – mówi Piotr Poznański zastępca prezydenta.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska