Ferie w zamkowych klimatach

Zima w mieście – oferta Muzeum Archeologiczno-Historycznego
grafika Ferie w mieście ferie w muzeum archeologiczno-historycznym w Głogowie

„Bal na Zamku” – taki będzie przewodni motyw ferii organizowanych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Dworską zabawę Muzeum rozpocznie 13 lutego. Zajęcia potrwają do 17 lutego.

Podczas tegorocznych zajęć ich uczestnicy poznają zarówno historię głogowskiego zamku i jego właścicieli, jak i życie oraz zwyczaje dworskie. Finałem spotkań będzie wielki bal, a wszystkie niezbędne do niego rekwizyty korzystający z naszej oferty wykonają samodzielnie.

Zimowe spotkania w Muzeum Archeologiczno-Historycznym zaczną się 13 lutego. Będą rozpoczynały się o godzinie 12.00 i trwały do 14.00. Tematem pierwszego będą dawni właściciele głogowskiego zamku. Podczas warsztatów ich uczestnicy wykonają własną pieczęć. Tematem drugich zajęć będzie kaligrafia i podczas tego spotkania powstaną zaproszenia na bal. Niezbędnym atrybutem karnawałowej zabawy jest maska i właśnie takie maski będą robili uczestnicy ferii w MAH podczas trzeciego spotkania. Czwarte zajęcia będą na pewno bardzo słodkie. Wypadają bowiem w Tłusty Czwartek. Tego dnia dzieci poznają dworskie zwyczaje oraz wezmą udział w warsztatach malowania ceramiki. Finałem muzealnych spotkań będzie Wielki Bal na Zamku oraz warsztaty tańców dworskich.

Feryjna oferta MAH skierowana jest do dzieci w wieku 7–12 lat. Udział w zajęciach jest płatny i kosztuje 6 złotych za każde spotkanie. Liczba miejsc jest niestety ograniczona. Warto więc zgłosić udział dziecka telefonicznie, dzwoniąc do Pracowni Edukacji Muzealnej i Promocji pod numer telefonu 76 834 10 81 wew. 43. Zapraszamy.

Nadesłane przez: MAH