Wystawa w bibliotece: „Pocztówki z makulatury”

Prace to kartki pocztowe wykonane z wycinków ze startych gazet lub kolorowego papieru
pocztówka z malkulatury wystawa w BLOG-u na osiedlu Kopernika w Głogowie

W Galerii Czytelnika w bibliotece BLOG do 25 lutego prezentowana będzie wystawa prac Krystyny Popielskiej “Pocztówka z makulatury”. Ekspozycje można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. Perseusza 13.

Krystyna Popielska jest instruktorką plastyki, prowadziła zajęcia plastyczne z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi, a także z osobami z niepełnosprawnościami w Piotrkowie Trybunalskim i na terenie województwa łódzkiego. Jej prace były wystawiane w wielu miastach Polski, a za granicą w Berlinie i Wiedniu. Oprócz malarstwa nieobce są jej inne techniki plastyczne takie jak ceramika artystyczna, batik, witraż, wiklina, zdobnictwo obrzędowe a także zabawka terapeutyczna i edukacyjna. Za projekty zabawek edukacyjnych została nagrodzona przez Ministerstwo Kultury w 1993 r.

Prezentowane na wystawie prace to kartki pocztowe wykonane z wycinków ze startych gazet lub kolorowego papieru. Autorka, naklejając na kartkę precyzyjnie wycięte fragmenty z kolorowej prasy, tworzy nowe obrazy. W swoich pracach nawiązuje także do tradycji ludowych wycinanek.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie