Orszak Trzech Króli w Głogowie

Parafia Świętego Mikołaja zaprasza do wspólnego świętowania
trzej królowie na wielbładach noca i gwiazda betlejemska pixabay

W piątek, 6 stycznia ulicami Głogowa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Orszak wyruszy o godz. 14.00 z placu Tysiąclecia (formowanie orszaku o godz. 13.45). Trasa: Al. Wolności, ul. Grodzka, Rynek, Bulwar Nadodrzański.


Jak informuje ks. Stanisław Brasse z Parafii Świętego Mikołaja w tym roku orszakom w całej Polsce będzie towarzyszyć hasło: „Niechaj prowadzi nas Gwiazda!”.

– Ma ono skierować naszą uwagę na Gwiazdę Betlejemską, która była przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest każdego roku podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie prawdziwego Boga. Trzej Królowie oddają Mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu – czytamy w komunikacie parafii.


Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie jego uczestników, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Do Orszaku Trzech Króli każdy może się przyłączyć, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

Źródło: Parafia Św. Mikołaja w Głogowie