Zaglądamy na budowę TBS-ów

Powstają kolejne mieszkania dla głogowian!
Budowa-budynku-pokoszarowego-przy-ul.-Wojska-Polskiego-w-Glogowie-03.01.2023r.

Trwa budowa dwóch budynków mieszkalnych na Żarkowie. Budynki TBS 19 i 20 będą oddane w tym roku. Łącznie w budynkach 48 mieszkań, po 24 w każdym. Mieszkania będą 2 i 3 pokojowe, o metrażu od 45 do 60 m2. W blokach będą zamontowane windy, a budynki wyglądem będą nawiązywać do pozostałych.

Na budowę tych dwóch bloków mieszkalnych dla głogowian gmina pozyskała wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W tym roku w planach mieszkaniowych są także kolejne realizacje inwestycji.

W tym roku w planach mieszkaniowych są także kolejne realizacje inwestycji. Budynek po Domu Samotnej Matki, który stoi tuż obok TBS 19 i 20 także jest przeznaczony pod mieszkania dla głogowian.

Czekamy na decyzję o dofinansowaniu na przebudowę tego budynku właśnie na mieszkania. Planujemy, że będzie ich 9. W tym roku chcemy podpisać umowę, natomiast budynek ma być oddany w przyszłym roku

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W Śródmieściu, w budynku po koszarach wojskowych powstają 64 mieszkania dla głogowian. Budynek będzie oddany w tym roku.

Także w tym roku podpiszemy umowę na budowę bloku wielorodzinnego, w którym powstanie około 100 mieszkań na osiedlu Piastów Śląskich, przy ul. Książąt Oleśnickich. To zadanie będzie realizowane w ciągu dwóch lat

dodaje Rafael Rokaszewicz.