Turniej Mikołajkowy w minisiatkówce dziewcząt

Turniej został rozegrany w ramach „VIII Grand Prix Głogowa”
VIII-grand-prix-Glogowa-w-minisiatkowce-dziewczat.-SP-10-w-Glogowie.-17.12.2022r

W Szkoły Podstawowej nr 10 został rozegrany TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT w ramach „VIII Grand Prix Głogowa”. Organizatorem i gospodarzem turnieju był klub MKS PIAST GŁOGÓW. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.

W turnieju zagrało: 14 dziewczynek w kategorii „single”, 8 zespołów w kategorii „dwójki” oraz 10 zespołów w kategorii „trójki”. Na parkiecie głogowskiej „Dziesiątki” zagrało około 70 dziewczynek w  wieku 8 – 12 lat  z następujących klubów: UKS Sokoliki Janowice Wielkie, UKS Świt Drzonków, UKS Ares Nowa Sól, Akademia Sportu Jaszczurki Iłowa, UKS Tęcza Krosno Odrzańskie oraz MKS Piast Głogów.

Jak zawsze najwięcej emocji pojawiło się podczas rywalizacji najmłodszych dziewczynek w kategorii „single”, które rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką i rywalizacją sportową na boisku. W kategorii dwójek i trójek dziewczęta zaprezentowały bardzo dobry poziom gry i rywalizacji o każdy punkt. Ręce same składały się do oklasków.

relacjonuje Sylwia Szczeblewska z MZKS Piast Głogów.

Końcowa Klasyfikacja turnieju

Kategoria „trójki”

1 miejsce – UKS Tęcza Krosno Odrzańskie

2 miejsce – MKS PIAST Głogów 1 (Zuza, Oliwia, Nadia, Kseniia)

3 miejsce – UKS Sokoliki Janowice Wielkie

4 miejsce – UKS Świt Drzonków 1

5 miejsce – AS Jaszczurki Iłowa

6 miejsce – UKS Ares Nowa Sól 1

7 miejsce – UKS Świt Drzonków 2

8 miejsce – MKS PIAST Głogów 2 (Natalia, Lena, Nela, Laura)

9 miejsce – MKS PIAST Głogów 3 (Alicja, Aleksandra, Julia, Nina)

10 miejsce – UKS Ares Nowa Sól 2

Kategoria „dwójki”

1 miejsce – AS Jaszczurki Iłowa 1

2 miejsce – MKS Piast Głogów I (Lena i Nadia)

3 miejsce – UKS Ares Nowa Sól 1

4 miejsce – MKS PIAST Głogów 2 (Asia, Misia, Natasza)

5 miejsce – AS Jaszczurki Iłowa 2

6 miejsce – MKS PIAST Głogów 3 (Oliwia, Patrycja, Hania)

7 miejsce – UKS Ares Nowa Sól 2

8 miejsce – UKS Świt Drzonków

Kategoria „single”

1 miejsce – Zuzanna Borczyk   (MKS PIAT Głogów)

2 miejsce – Milena Gac (UKS Sokoliki Janowice Wielkie)

3 miejsce – Emilia Ohagwu  (AS Jaszczurki Iłowa)

4 miejsce – Hania Piróg (UKS Tęcza Krosno Odrzańskie)

5 miejsce – Milena Stramiec  (AS Jaszczurki Iłowa)

6 miejsce –  Agata Gładysz  (MKS PIAST Głogów)

7 miejsce – Marcelina Michałowicz (MKS PIAST Głogów)

8 miejsce – Julia Stróżyk (MKS PIAST Głogów)

9 miejsce – Zosia Borczyk  (MKS PIAST Głogów)

10 miejsce – Karina Aleksandrowicz  (UKS Tęcza Krosno Odrz.)

11 miejsce – Natalia Sajdak (UKS Ares nowa Sól)

12 miejsce – Natalia Tuz  (UKS Ares Nowa Sól)

13 miejsce – Marysia Szefner   ( UKS Świt Drzonków )

14 miejsce – Nadia Ekiert  (UKS Ares Nowa Sól)

Źródło: MZKS Piast Głogów