Przedszkolaki kodują w ramach projektu Świąteczny Galimatias

Projekt ma pokazać dzieciom jak mądrze korzystać z multimediów

Świąteczny Galimatias to nazwa projektu, który skierowany jest do wszystkich głogowskich przedszkoli i realizowany jest w dniach od 2 do 8 grudnia.

Z każdego przedszkola przychodzi jedna grupa 6-latków. Są to pierwsze zajęcia w ramach projektu ale organizatorzy chcą aby odbywały się cyklicznie. Na wiosnę planowana jest wielkanocna wersja kodowania.

Pomysłodawczyniami tego projektu są trzy dyrektorki z głogowskich przedszkoli: Patrycja Raczkowska-Oziębała dyrektor PP 15, Karolina Pawłowska dyrektor PP 20 i Urszula Krzyżanowska wicedyrektor PP 15.

Ma to na celu pokazanie dzieciom, że można mądrze korzystać z tych technologii. Żeby to nie było siedzenie z tabletem czy telefonem i bezsensowne scrollowanie ale korzystanie z czegoś, co może dać im jakąś wiedzę i wniesie w ich życie pewne wartości. Dużo teraz się słyszy o wykorzystywaniu technologii przez dzieci ale w sposób niekontrolowany, a wszystko co my proponujemy to są zajęcia, w których tak naprawdę uczestniczy osoba dorosła, są to zabawy w których spędza się czas z dzieckiem, zaprzyjaźnia się ich z nowymi technologiami, które są nieuniknione.

opowiada Patrycja Raczkowska Oziębała dyrektor PP 15.

Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Miasta Głogowa we współpracy z cyfrowym dialogiem.

W zajęciach ze sprzętem multimedialnym wezmą udział wszystkie 6-latki. W pierwszej edycji kodować będzie pierwsza grupa, natomiast na Wielkanoc w zajęciach weźmie udział druga grupa 6-latków.