Marek Kamiński w Głogowie

Zdobywca obu biegunów będzie gościł w głogowskiej bibliotece
S.Poczobut-Odlanicki Miejska Biblioteka Publiczna Głogów

28 listopada gościem głogowskiej biblioteki będzie Marek Kamiński, zdobywca obu biegunów, podróżnik ekstremalny, filozof i innowator, autor wielu książek podróżniczych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wcześniej podróżnik spotka się z głogowską młodzieżą.

Marek Kamiński jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz. 23 maja 1995 roku biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku biegun południowy, Ekstremalne wyprawy, przekraczanie własnych granic, nowatorstwo, wyznaczanie pozornie niemożliwych celów, determinacja i przekonanie o słuszności podejmowanych wyzwań to fundamenty jego życia. Opowie o tym, a także o najważniejszych wyprawach swojego życia podczas spotkania w Głogowie. W bibliotece będzie także możliwość zakupienia książek Marka Kamińskiego oraz otrzymanie autografu i dedykacji. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Marek Kamiński – fizyk i filozof, zdobywca obu biegunów, Spitsbergenu i masywu Vinsona, lider pierwszej w historii wyprawy z Jaśkiem Melą na biegun północny i południowy. Dwukrotnie przeszedł Grenlandię na nartach i jako pierwszy przepłyną zimą Wisłę, pokonał szlak św. Jakuba 4000 km w 140 dni i Pustynię Gibsona 800 km w 46 dni. Autor 13 książek, twórca metody „Biegun” i założyciel fundacji własnego imienia, którego misją jest wspieranie dzieci i młodzieży do stawiania sobie wyzwań i ciągłego rozwoju, a przez to urzeczywistnienia wizji lepszego człowieka żyjącego w zrównoważonym świecie.