Konkurs plastyczny „Legendy Głogowskie”

Głogowskie muzeum zaprasza dzieci do udziału w konkursie!
wernisaż wystawy Legendy Głogowskie, MOK, M. Komperda

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie, kolejny raz zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym, którego tematem mają być Legendy Głogowskie.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od pięciu do sześciu lat oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice. Składać je można w MAH do 5 grudnia 2022 roku.

Celem przedsięwzięcia jest zaznajomienie najmłodszych mieszkańców miasta z głogowskimi legendami, rozwijanie zainteresowania historią miasta, a także rozwijanie twórczych zdolności młodych uczestników konkursu.

wyjaśnia Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Prace zgłaszane do konkursu Legendy Głogowskie powinny być inspirowane wybraną przez małego twórcę lokalną legendą. Technika wykonania tych prac jest dowolna. Nie mogą to być jednak techniki przestrzenne. Najmniejszy dopuszczalny format to kartka A4, największy zaś to arkusz A2.

Konkursowe rysunki i malunki należy na odwrocie podpisać, podając imię i nazwisko autora, jego wiek, tytuł pracy, adres i telefon przedszkola lub szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.

Ogłoszenie wyników konkursu Legendy Głogowskie odbędzie się w głogowskim muzeum dnia 15 grudnia 2022 roku o godzinie 12.00.

Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej MAH pod adresem www.muzeum.glogow.pl w zakładce edukacja/konkursy.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.