Rusza Szlachetna Paczka

Wciąż można zgłaszać rodziny do bazy rodzin potrzebujących!
Szlachetna Paczka w Głogowie. Inauguracja 9.edycji projektu w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny. 15.11.2022r

Szlachetna Paczka  w Głogowie prężnie działa już 9 raz natomiast przy Miejskim Centrum Wspierania Rodziny odbywa się po raz 4.

12 listopada odbyło się oficjalne otwarcie bazy rodzin, w której znajdują się szczegółowe opisy rodzin oraz uwzględnione wszystkie potrzeby i to tam darczyńca będzie mógł wybrać swoją rodzinę.

Siedem rodzin, które zostało zgłoszonych i pojawiły się w bazie Szlachetnej Paczki znalazło swoich Darczyńców w ciągu dwóch godzin! Jednak baza rodzin potrzebujących jest cały czas aktualizowana.

Nawet jeśli w rejonie Głogów nie ma aktualnie żadnej rodziny, zachęcamy do obserwacji strony, ponieważ w przeciągu dwóch tygodni rodziny nadal będą się pojawiały.

mówi Martyna Lesiuk koordynatorka projektu w Głogowie.

Rodziny można zgłaszać do przyszłego tygodnia, dlatego należy zaglądać na strony www.szlachetnapaczka.pl oraz strony na fb MCWR.

Bardzo się cieszę że kolejna edycja ujrzy swoje światło dzienne również w Głogowie. Ten rok jest specyficzny. Pandemia, wojna w Ukrainie, drożyzna to wszystko ma swoje skutki w naszych portfelach ale jeszcze większe skutki w portfelach osób potrzebujących. Dla przeciętnego mieszkańca będzie to trudny rok, dlatego będzie to wymagało wzniesienia się na wyżyny, by przekazać dary dla jeszcze bardziej potrzebujących i pokrzywdzonych. Dziękuję wszystkim, którzy przystępują do Szlachetnej Paczki.

mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Koordynatorka projektu przypomina, że paczki nie musi przygotowywać jedna osoba. Każdy może zostać darczyńcą: zakład pracy, grupa przyjaciół, szkoła lub osoba prywatna.

Ponadto jeśli kogoś nie stać na zrobienie paczki może stworzyć tzw. paczkę pomocniczą i przynieść ją do siedziby MCWR. Jak informuje Martyna Lesiuk wśród najpilniejszych potrzeb zgłaszanych przez rodziny jest żywność.

Przekazanie Paczek przez wolontariuszy do potrzebujących rodzin odbędzie się 10-11 grudnia.

Wszystkie osoby zainteresowane, które chcą zostać darczyńcą w tym roku powinny obserwować strony www.szlachetnapaczka.pl oraz strony na fb MCWR.