Historia człowieka, który „wymyślił Himalaje”

Kolejne spotkanie z książką górską
na zdjęciu widok na szczyt Mont Everest w Himalajach

Andrzej Zawada i Polski Himalaizm Zimowy to kolejna porcja rozmów o górach wysokich w ramach projektu „Literackie Everesty.

Gościem biblioteki będzie tym razem Piotr Trybalski, autor książek o ludziach gór.


„Wszechmogący. Andrzej Zawada. Człowiek, który wymyślił Himalaje” to ostatnia biografia autora poświęcona legendzie polskiego himalaizmu zimowego, którego brawurowe wyczyny w górach najwyższych na stałe wpisały polskich wspinaczy do historii światowego himalaizmu. Spotkanie odbędzie się 15 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Piotr Trybalski, reporter, fotograf i pisarz, jest autorem biografii literackich i reportaży, m.in. „Ja, pustelnik. Biografia Piotra Pustelnika”, „Wszystko za K2. Ostatni atak Lodowych Wojowników”, „Gdyby to nie był Everest…”. Obecnie pracuje nad książką o powojennych taterniczkach i himalaistkach, w czasie spotkania zdradzi kilka historii, do których udało mu się dotrzeć.

Spotkania z książką górska i podróżniczą” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzą z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie