Święty Mikołaj w muzeum. Bogaty program obchodów

Warsztaty, wystawa, spacery, których bohaterem będzie Święty Mikołaj – tak będzie wyglądał początek grudnia w MAH
Mikołajowe Spotkania w muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie plakat

Muzeum Archeologiczno-Historyczne, tradycyjnie włącza się w obchody święta patrona miasta.

Jeszcze w listopadzie dla dzieci w wieku 7-12 lat organizowane są warsztaty tworzenia kalendarza adwentowego. Odbędą się one w niedzielę, 20 listopada i rozpoczną o godzinie 11.00.

W sobotę, 3 grudnia odbędą się natomiast na warsztaty mikołajowe:

Tym razem ich uczestnicy będą mieli okazję stworzyć książkę o św. Mikołaju, opakowania na prezenty i ozdoby świąteczne. Przewodnik oprowadzi również po wystawie zatytułowanej „Święty Mikołaj – biskup, cudotwórca, patron – historia, tradycja, kult”, którą będzie można oglądać w MAH od 23 listopada.

opowiada Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00. Do udziału w nich zaproszone są również dzieci w wieku 6-12 lat.

Kolejna warsztatowa propozycja MAH skierowana jest już do całych rodzin:

W niedzielę, 18 grudnia zapraszamy do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych. Będzie to doskonała okazja na wykonanie tradycyjnych ozdób choinkowych. Tego samego dnia zapraszamy też na wspólne poszukiwania bożonarodzeniowych motywów, ukrytych na obrazach prezentowanych na wystawie „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV-XVI wieku ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu”.

dodaje Maciej Iżycki.

MAH przygotował również świąteczną ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych. Oferta skierowana jest do uczniów na lekcje muzealne poświęcone bożonarodzeniowym tradycjom oraz Świętemu Mikołajowi. W sprawie tych zajęć należy kontaktować się z Działem Organizacji Wystaw i Edukacji MAH – tel. 76 834 10 81 wew. 43. Dorośli mogą natomiast wybrać się na spacer po Głogowie śladami kultu św. Mikołaja. W tej sprawie należy kontaktować się z p. Agnieszką Górską z Działu Historycznego MAH, tel. 76 834 10 81 wew. 34.

Szczegóły na Plakacie ->KLIKNIJ

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.