Sadzimy drzewa dla Głogowa – ZDJĘCIA

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z akcji „Czyste, zielone miasta”
event miejski czyste zielone miasta sadzenie drzew w głogowskim parku Studio Siwek

Zobaczcie galerię zdjęć z akcji miejskiej „Czyste, zielone miasta”, w której uczestniczyli seniorzy, młodzież oraz dzieci z głogowskich szkół.

8 listopada odbył się miejski event promujący ekologię: dbanie o czyste tereny oraz zieleń. Mieszkańcy sprzątali tereny wokół Parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz sadzili drzewa: m.in. dęby, klony, wiśnie japońskie i kasztany jadalne.

Ten park powstaje dzięki mieszkańcom, bo co roku w ramach akcji społecznych sadzimy kolejne drzewa. W 100-lecie Niepodległości posadziliśmy ich sto, a dziś kolejne kilkadziesiąt. To nie są przypadkowe akcje. Robimy to każdego roku. Nie tak dawno na terenach miejskich posadziliśmy 500 drzew. Staramy się, aby miasto było jeszcze bardziej zielone. Cieszy zaangażowanie mieszkańców, którzy przychodzą na tego typu przedsięwzięcia – mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

W projekt „Czyste, zielone miasta” zaangażowane były także miejskie spółki: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz GPK Głogów, które zajęły się edukacją ekologiczną oraz informowały o pro przyrodniczych działaniach. Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych przygotował ekologiczną wystawę.

Mieszkańcy mogli posadzić drzewa także na swoich posesjach – sadzonki otrzymali od Nadleśnictwa Głogów, które przygotowało na ten cel aż tysiąc sadzonek sosny, modrzewia i świerku.

Zdjęcia: Studio Siwek