Dzień Oszczędzania w PP nr 3

Przedszkolaki dowiedziały się jak oszczędzać i nie tylko…
skarbonka świnka

W Przedszkolu Publicznym nr 3 obchodzony był Światowy Dzień Oszczędzania. Dzieci z grup 5-6 latków uczestniczyły z tej okazji w warsztatach o tematyce pieniężnej, które poprowadził Karolina Duchińska z Miejskiej Strefy Biznesu.

Klaudia Horyń z PP3:

„Dzieci z zaciekawieniem przysłuchiwały się opowieści o historii pieniądza oraz czasach, w których ich jeszcze nie było. Żywo dyskutując o możliwościach handlu wymiennego, dowiedziały się jakie surowce i produkty były niegdyś szczególnie cenne i dlaczego. Po solidnej dawce wiedzy, przedszkolaki podzieliły się swoimi pomysłami na oszczędzanie, a także zdradziły, na co aktualnie odkładają pieniądze.

Następnie dzieci poznały różnicę pomiędzy bilonem (monetami) a banknotami. Zwieńczeniem zajęć było oglądanie i dotykanie banknotów z najrozmaitszych zakątków świata. Wśród nich znalazły się nawet banknoty z tak odległych krajów jak Indie, Katar czy Chiny. Jednak dzieci równie chętnie przyglądały się pieniądzom z mniej egzotycznych miejsc, jak chociażby: Szwecja, Chorwacja, Rumunia czy Białoruś.

Warsztaty należały do wyjątkowo udanych. Dzieci nie tylko wzbogaciły swą wiedzę na temat pieniędzy, lecz także wyszły z zajęć z mocnym postanowieniem, by zacząć oszczędzać.”

Źródło: Przedszkole Publiczne nr 3 w Głogowie.