Z osiedlowego boiska przenieśli się na stadion

Zakończyła się 6. edycja Trenera Osiedlowego!
na zdjęciu finał i podsumowanie projektu Trener osiedlowy na stadionie Chrobry Głogów. 31.10.2022r.

Szóstą edycją turnieju „Z Boiska Na Stadion” podsumowano kończące się zajęcia Trenera Osiedlowego. Setka dzieci i młodzieży zagrała tam, gdzie pierwszoligowy Chrobry – na stadionie głównym.

Do końca października na ośmiu przyszkolnych boiskach odbywały się bezpłatne zajęcia sportowe w ramach projektu Trener Osiedlowy.

Na stadionie Chrobrego odbyło się podsumowanie szóstej edycji piłkarskiego turnieju „Z Boiska Na Stadion”. Triumfowali zawodnicy z boiska przy SP 7 trener Joanny Marszałek. Nagrodzeni zostali jednak nie tylko zwycięzcy, bo tradycyjnie wszyscy z rąk Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza i dyrektora Chrobrego Zbigniewa Prejsa otrzymali klubowe upominki.

W tegorocznej edycji trenerzy prowadzą zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym przez siedem miesięcy. W ramach projektu nie zabrakło wyjść na ligowe mecze Chrobrego Głogów czy na baseny. Przez trzy miesiące organizowane były rozgrywki piłkarskiej Ligi Osiedlowej dla – jak sama nazwa wskazuje – osiedlowych zespołów, a zwycięzcy w nagrodę pojechali do Warszawy na mecz reprezentacji Polski. Turniej Z Boiska Na Stadion był zwieńczeniem wszelkich dotychczasowych aktywności Trenera Osiedlowego 2022.

Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność. Ideą projektu jest krzewienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, odciągnięcie ich od komputerów, ich integracja, budowanie relacji między innymi i poznawanie przez nich różnych obyczajów związanych z uprawieniem sportu. A przy tym skupianie tego środowiska wokół Chrobrego. Uczymy ich w ten sposób lokalnej tożsamości

powiedziała Alicja Męczyńska z Działu Marketingu Chrobrego Głogów.

Prowadzony przez Chrobrego projekt Trener Osiedlowy jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Głogów.

Źródło: Chrobry Głogów S.A.