Podsumowali „Miesiąc Seniora”

Zakończyły się Senioralia
na zdjęciu uroczyste zakończenie miesiąca seniora w domu dziennego pobytu Cicha przystań w Głogowie. 28.10.2022r.

W Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” seniorzy razem z pracownikami placówki podsumowali kończący się Miesiąc Seniora, czyli Senioralia.

Jak sami seniorzy przyznają mają w czym wybierać i co robić w Domu Dziennego Poytu.

Nie mamy czasu na nudę. Nasza pani kierownik, Agnieszka Dyk dba o nas i mamy mnóstwo ciekawych zajęć i warsztatów

mówi jedna z podopiecznych DDP, pani Halinka.

Poniżej wybrane wydarzenia, które odbyły się od 17 do 21 października:

Wyjście Zespołu „Los Emerytos” i występ w Klubie Seniora w Kościele Św. Mikołaja

Październik jest Miesiącem Seniora. Z tej okazji Zespół „Los Emerytos” został zaproszony przez Klub Senior + u Mikołaja, aby uświetnił to wydarzenie. Seniorzy przy akompaniamencie Pani Katarzyny Czajkowskiej – zaprezentowali znane utwory muzyczne, które porwały do wspólnego śpiewania.

Jesienny spacer po zabytkach Głogowa

21 października 2022 roku Seniorzy wybrali się na spacer po zabytkach Głogowa z przewodnikiem Krzysztofem Zawickim. Spacerowicze w jesiennej scenerii zwiedzili takie miejsca jak: Podziemia i Ruiny Kościoła Bożego Ciała oraz Fosę Miejską. Podczas spaceru Uczestnicy dowiedzieli nowych, nieznanych ciekawostek na temat Głogowa.

Opieka Paliatywna

Opieka paliatywna i hospicyjna to rodzaj opieki, która skupia się na jakości życia pacjenta, a także jego rodziny. Zapewnia pomoc nieuleczalnym osobom dbając o zaspokojenie podstawowych potrzeb. 21 października DDP gościł Panią Ewę Pojasek – koordynatorkę pielęgniarek z  DOMMED w Głogowie, która wyjaśniła zgromadzonym  zasady sprawowania tej formy opieki. Z uwagi na duże zainteresowanie tematem jeszcze raz zostanie zorganizowane podobne spotkanie.

Cykl bezpłatnych badań

W dniach od 17 do 21 października zorganizowano akcję pomiaru poziomu cukru we krwi i pomiaru ciśnienia tętniczego, w których wzięło udział blisko 100 podopiecznych DDP. Z takich badań oraz z indywidualnych konsultacji na temat aktualnego stanu zdrowia Seniorzy Domu mogą korzystać każdego dnia od poniedziałku do piątku w godzinach pracy pielęgniarki.

Pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych  „Profilaktyka 40 plus”

Seniorzy DDP zostali zachęceni przez Panią Zofię Falerowską – pielęgniarkę Ośrodka, do skorzystania z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych proponowanych przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ. W dniach od 18 do 20 Seniorzy razem z pielęgniarką byli telefonicznie ankietowani. Zankietowano 48 osób, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu w Programie „Profilaktyka 40 plus”. Wyniki badań, które zostaną wykonane –  dedykowane Seniorom według kwalifikacji z ankiety – posłużą do dalszej diagnostyki u lekarza rodzinnego.