Wieczór bardów pod zamkową wieżą

Koncert odbędzie się już dziś. Wstęp tradycyjnie już jest wolny
dziedziniec zamku w Głogowie

W środę, 26 października w Muzeum Archeologiczno-Historycznym wystąpi duet YANISTAN, czyli Janusz Kasprowicz i Stanisław Marinczenko. Koncert odbędzie się ramach cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Początek wydarzenia o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

W repertuarze zespołu są zarówno autorskie utwory, jak i takich mistrzów piosenki autorskiej jak: Włodzimierz Wysocki, Leonard Cohen, Tom Waits czy też Jacek Kaczmarski. Można się więc spodziewać, że teksty tych bardów będą rozbrzmiewały podczas kolejnego koncertu w MAH.

„ …Kasprowicz i Mariczenko czarują widza autentycznym zaangażowaniem w niebanalny przekaz uczuć i wizji artystycznych, sięgając do źródeł, nieraz zapomnianych, nieraz pominiętych. Kasprowicz czaruje głosem zlokalizowanym gdzieś pomiędzy barwną matowością Wysockiego a intelektualną chrypką Waitsa, Mariczenko czaruje instrumentami (gitara, mandolina, buzuki, akordeon) dokumentując zachodnią dekadencję wschodnią perfekcją brzmienia.” – tak napisano o duecie YANISTAN w jednej z recenzji ich koncertu.

Organizatorem cyklu „Bardowie Pod Wieżą” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa przy współpracy Muzeum Archeologiczno-Historycznego i Miejskiego Ośrodka Kultury. Projekt wspiera finansowo Gmina Miejska Głogów.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie