Gra szyfrów

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na głogowski Rynek
Grafika IPN Gra szyfrów

Zapraszamy do odwiedzenia Mobilnego Showroomu promującego gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”.

Jest to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej – przybliżająca grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC.

Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast w całej Polsce, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z ,,Grą Szyfrów”. W każdym mieście wystawa będzie gościć jeden dzień.

Finał projektu odbędzie się 28.10. na Rynku w Głogowie.

Celem organizatorów Wystawy Mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. Warto podkreślić, że ,,Gra Szyfrów” jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane. 

Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godzinach od 10:00 do16:00, przy czym przewiduje się, że w godzinach od 10:00 do13:00 będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach od 13:00 do 16:00 wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież po ukończeniu 13. roku życia – za zgodą rodzica lub opiekuna. Wszystkie informacje o trasie Mobilnego Showroomu dostępne są tutaj link do strony Inauguracja mobilnej wystawy – Biuro Nowych Technologii (ipn.gov.pl).

Nadesłane przez: IPN