Darmowe konsultacje z psychodietetykiem

Akcja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do końca roku
na zdjęciu dwa burgery

24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania, jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mamy już do czynienia z epidemią otyłości – na świecie co roku z powodów powiązanych z nią i nadwagą umiera 2,6 miliona ludzi. Co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się już z otyłością. Problem ten coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci i młodzieży.

Otyłość i jej konsekwencje można leczyć i to bardzo skutecznie. Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku. Takim krokiem może być wizyta u specjalisty.

Zapraszamy na dyżur psychodietetyka mgr Edyty Szymanik, która specjalizuję się w coachingu dietetycznym. Wszystko zaczyna się w głowie i to od niej należy zacząć proces zmiany. W zeszłym roku w ramach akcji „Stop otyłości” z bezpłatnych porad u pani Edyty skorzystało ponad 30 osób. Kilkoro z nich uważa, że dzięki konsultacji odmieniło się ich życie.

opowiada Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Akcja rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do końca roku. Z darmowych porad będzie można skorzystać, w każdy wtorek, w godzinach od 16.00 do 20.00 po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 605 525 108, w bazie Stowarzyszenia Otwarte Drzwi na ul. Poczdamskiej 1 w Głogowie.

Źródło: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”.