Spotkania z książką górską w ramach 28. Głogowskich Konfrontacji Literackich

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa spotkania autorskie.
2020-10-23-MBP-i-jej-filie-fot.-K.-Brzezinska-1-1

W ramach 28. Głogowskich Konfrontacji Literackich odbędą się dwa spotkania związane z literaturą górską. 21 października gośćmi głogowskiej biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15 będzie Katarzyna Zdanowicz, autorka zbioru wywiadów z żonami i partnerkami himalaistów – „Zawsze mówi, że wróci” oraz Agata Komosa-Styczeń, autorka książki „Taterniczki”.

O godz. 18.00 z czytelnikami spotka się Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka telewizyjna, autorka książki „Zawsze mówi, że wróci”. Autorka w swoich rozmowach z żonami himalaistów wyciąga na światło dzienne tę stronę wypraw wysokogórskich, której na co dzień nie dostrzegamy. Z zapartym tchem śledząc walkę współczesnych herosów o sławę i przejście do historii, zwykle nie myślimy o ich rodzinach, które zostały w domu i drżą o swoich bliskich

Natomiast o godz. 19.00 o swojej książce „Taterniczki” opowie Agata Komosa-Styczeń, dziennikarka i redaktorka, podróżniczka, miłośniczka górskich wypraw, która na swoim koncie ma dwa pięciotysięczniki. Autorka opowie m.in. o pierwszych polskich taterniczkach i tym, jak zmieniało się podejście do kobiecego wspinania.

Na oba spotkania wstęp jest wolny.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.