Wojciech Tochman gościem X Głogowskiej Nagrody Historycznej

Spotkanie z reporterem odbędzie się po uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień

23 września w Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie już po raz 10. zostanie wręczona Głogowska Nagroda Historyczna Złoty Bilet Czytelników „Wehikułu Czasu”. Gościem specjalnym uroczystości będzie wybitny reporter Wojciech Tochman. Gala rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest wolny.

Głogowska Nagroda Historyczna – „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu” jest przyznawana przez internetowy „Głogowski Wehikuł czasu” w drodze plebiscytu. Nagrodę objął Patronatem Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Celem plebiscytu jest popularyzacja przeszłości Ziemi Głogowskiej, honorowanie oraz promocja twórców, organizatorów i autorów wydarzeń i publikacji dotyczących historii miasta i regionu. Plebiscyt organizuje i przeprowadza Głogowski Wehikuł Czasu przy współudziale Kapituły. Nagrodą Główną jest statuetka wykuta przez znanego rzeźbiarza, Janusza Owsianego będąca wizerunkiem logo Wehikułu. Organizatorami Gali są Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Głogowski Wehikuł Czasu.

Po uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym Gali Wojciechem Tochmanem, reporterem nominowanym do Nagrody Nike i autorem takich książek jak „Pianie kogutów, szczekanie psów”, „Jakbyś kamień jadła, „Dziś narysujemy śmierć”, które tworzą tryptyk o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i Hercegowinie, w Rwandzie i Kambodży.


tekst: Agnieszka Błaszczyk, Biblioteka Lokalna Osiedla Głogowskiego