Niecodzienna okazja spotkania ze współczesnym skrybą-iluminatorem

Biblioteka BLOG zaprasza na wernisaż wystawy kaligraficznej i warsztaty z mistrzem kaligrafii Grzegorzem Barasińskim

W piątek, 16 września, w bibliotece BLOG (ul. Perseusza 13) odbędzie się wernisaż wystawy „Współczesne manuskrypty” Grzegorza Barasińskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Po wernisażu Grzegorz Barasiński wygłosi wykład otwarty na temat kaligrafii, a następnego dnia poprowadzi warsztaty pięknego pisania.

Na wystawę „Współczesne manuskrypty” składają się prace kaligraficzne Grzegorza Barasińskiego, kaligrafa i iluminatora, który całe życie zawodowe związał z kaligrafią i propagowaniem pięknego pisania. Kaligrafuje wieloma krojami pisma (uncjała, tekstura, copperplate), ale też wieloma językami. Jest twórcą firmy Kaligraf z dwoma skryptoriami i pracowniami kaligraficznymi w Warszawie i Krakowie.

Grzegorz Barasiński przyjedzie do Głogowa 16 września, by uroczyście otworzyć wystawę. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00. Po wernisażu autor ekspozycji wygłosi wykład otwarty na temat kaligrafii. Wykład będzie wstępem do warsztatów z fraktury i pisma copperplate, które odbędą się 17 września o godz. 10.00 i 15.00 w bibliotece przy ul. Perseusza 13. Zapisy na warsztaty na stronie www.kaligraf.bookero.pl.


źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie