Dzieci pojadą na zieloną szkołę!

Dzięki dofinansowaniu z KGHM, 200 uczniów spędzi tydzień w Szklarskiej Porębie
dzieci na wycieczce

Gmina Miejska Głogów, w ramach współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź S.A., otrzymała środki na kolejny program promocji zdrowia wśród mieszkańców.

Pozyskaliśmy z Fundacji KGHM prawie 400 tysięcy zł na organizację zielonych szkół dla młodych mieszkańców Głogowa

informuje Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Dzięki pozyskanym środkom 200 uczniów klas trzecich szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów, wyjedzie w październiku na tydzień do Szklarskiej Poręby. Dzieci spędzą czas w ośrodku spółki Interferie i zadbają tam o poprawę swojej kondycji i zdrowia.

Lada moment rozpocznie się rekrutacja na wyjazd. W zależności od wielkości placówki i liczby uczniów zostanie proporcjonalnie wytypowana grupa, która skorzysta z tej oferty. Rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów z tytułu transportu, czy też pobytu dziecka na zielonej szkole. Wszystko jest zapewnione: nocleg, wyżywienie i dojazd. GMG pokryje koszt wynagrodzenia dla nauczycieli, którzy pojadą z dziećmi jako opiekunowie.

Ze spółką KGHM współpracujemy w znacznie szerszym zakresie. Ta współpraca ma przede wszystkim na celu poprawę zdrowia głogowian

zaznacza prezydent.

Przypomnijmy, że w tym roku miasto pozyskało z KGHMu 350 tysięcy zł na programy zdrowotne dla mieszkańców. Już niedługo rozpocznie się nabór na poszczególne poradnie specjalistyczne. Gmina jest już po zakontraktowaniu usług ze szpitalem, gdzie w ramach programów realizuje dostęp do lekarzy specjalistów pulmonologa, nefrologa, diabetologa oraz wykonuje badania kości w kierunku osteoporozy.

Ta gama badań jest bardzo szeroka i co najważniejsze – powtarzalna co roku

dodaje prezydent.