Zaglądamy na budowę – remont Oddziału Neurologicznego

Zobacz ZDJĘCIA z postępu prac!
budynek szpitala w Głogowie, widok z lotu ptaka

Trwa remont Oddziału Neurologicznego i Leczenia Udarów Mózgu w głogowskim szpitalu.

Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 6 milionów złotych, z czego dotacja Gminy Miejskiej Głogów wynosi 3 miliony złotych. Pozostałe środki to 500 tysięcy złotych z Fundacji KGHM Polska Miedź, środki z kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki własne Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Wszystkie sale będą nowocześnie wyposażone: będą miały dostęp do węzłów sanitarnych oraz w pełni elektryczne łóżka z panelami. Będą to nowoczesne pomieszczenia o wysokim standardzie, wyposażone w specjalistyczne  urządzenia i  wysokiej jakości sprzęt. Nowością będzie jedna duża sala nadzoru poudarowego, na pięć łóżek, w bardzo wysokim standardzie. Oddział będzie liczył 28 łóżek. Zakończenie całego zadania planowane jest na październik tego roku.

Następny oddział, który będzie modernizowany to oddział Ortopedii i Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Przypomnijmy, że modernizacja oddziału neurologicznego to kolejny etap realizowanej Strategii Rozwoju Szpitala w ramach Programu „Nowoczesny Szpital”. Jego celem jest całkowita metamorfoza głogowskiego szpitala i przekształcenie go w jedną z najnowocześniejszych jednostek medycznych na Dolnym Śląsku.

W ramach programu zrealizowano już trzy duże inwestycje: „Modernizacja i rozbudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii”, „Modernizacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego” i zakończona w ubiegłym roku „Modernizacja Oddziału Chorób Wewnętrznych.”

– W ciągu kilku lat miasto przeznaczy na rozwój szpitala 20 mln złotych. Wraz z ostatnią ratą, w 2024 roku miasto stanie się współwłaścicielem placówki wspólnie z powiatem głogowskim – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zakończenie remontu Oddziału Neurologicznego i Leczenia Udarów Mózgu planowane jest na październik tego roku.

Zdjęcia: UM w Głogowie