Weekend pełen wydarzeń!

Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie
Glogow-z-lotu-ptaka-StudioSiwek05-21.05-11

W niedzielę 4 września nikt nie będzie się nudził w Głogowie! Przed nami trzy duże wydarzenia i wszystko w ciągu jednego dnia!

1. Piknik Historyczny w rocznicę Obrony Głogowa z 1109 roku

Na Bulwarze Nadodrzańskim odbędzie się piknik historyczny, upamiętniający 913. rocznicę obrony Głogowa. Od godziny 13:00 do 19:00 będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach rzemiosł dawnych i zabaw historycznych. Zaplanowano strzelanie z bezpiecznych kusz i łuków, stanowisko wikliniarza, warsztat garncarski i lepienie w glinie, warsztat tkacki, stanowisko kowala oraz kata, plac walki na bezpieczne miecze, młynopiekarnię, stanowisko z uzbrojeniem oraz obóz wojów.

Dla najmłodszych głogowian powstanie mini gród wczesnośredniowieczny z animacjami: układanie megapuzzli, karmienie smoka, wyścigi węży, rzut podkową, a o pełnych godzinach będą odbywać się pokazy walk wojów.

2. II Bieg Obrońców Głogowa

O godzinie 10:00 wystartuje „2. Bieg Obrońców Głogowa 1109”. Zawodnicy rozpoczną i zakończą dziesięciokilometrowy bieg przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. Ryszarda Matuszaka.

Celem wydarzenia jest upamiętnienie 913. rocznicy bohaterskiej Obrony Głogowa z 24 sierpnia 1109r., a także popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności fizycznej w każdym wieku. Do rywalizacji zapisało się blisko 300 osób!

3. II Głogowska Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Po ubiegłorocznym sukcesie wystawy, Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” ponownie organizuje wystawę zabytkowych samochodów. Już 4 września na głogowskim rynku będzie można podziwiać retro auta, które zostały wyprodukowane do 1989 roku.

W programie m.in konkurs elegancji, wybór najstarszego samochodu zlotu, wspólne malowanie VW Garbusa, strefa dla najmłodszych, zwiedzanie głogowskich zabytków.

Podczas wystawy odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz podopiecznych Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.