Oficjalne oddanie do użytkowania budynku TBS nr 18

Zakończyła się budowa osiedla TBS w Śródmieściu – klucze do mieszkań wręczone. Zobacz jak wyglądają!
TBS nr 18 w Głogowie oddanie kluczy dla najemnców

Zakończyły się prace przy budowie TBS nr 18 i tym samym budowa nowego osiedla bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Śródmieściu także została zakończona. Lokatorzy odebrali dziś klucze do przydzielonych mieszkań.

W budynku powstały 32 lokale mieszkalne, 6 mieszkań 2-pokojowych,
26 mieszkań 3-pokojowych, występują dwa warianty mieszkań 3-pokojowych
z wydzieloną kuchnią oraz z aneksem kuchennym w pokoju dziennym.

Mieszkania na piętrach mają balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe jest wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń. Wybudowano klasyczne rozkładowe mieszkania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek swoją formą nawiązuje do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych i była wydawana przez konserwatora zabytków decyzja konserwatorska.

TBS Głogów przekazuje najemcom mieszkania w pełni wykończone – w standardzie „pod klucz” tak, aby można w nich od razu zamieszkać. Wszystkie pomieszczenia mają wygładzone i pomalowane na biało ściany i sufity oraz zamontowane niezbędne gniazda i włączniki. Na podłogach w pokojach i przedpokoju położone są panele. Kuchnie wyposażone są w kuchenki elektryczne, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej oraz baterie. W łazienkach zmontowane są: wanna, umywalka, kompakt, armatura. Ściany łazienkowe wyłożone glazurą, a na podłodze położona terakota. Mieszkania są wyposażone w okna pcv oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Podłoga balkonu pokryta jest gresem. Ogródki w mieszkaniach parterowych obsadzone są tujami. Wejście do klatki zabezpiecza domofon,
a wejście do domu – wzmacniane drzwi zewnętrzne z zamkiem patentowym. Zastosowano również monitoring wizyjny wokół budynku. Trawa, drzewa i krzewy posiadają automatyczny system nawadniania.

Przy budynku TBS nr 18 posadzone zostaną drzewa szlachetnych gatunków –  nasadzenia zostaną wykonane do końca listopada 2022 roku.

Dokumentacja Projektowa została przygotowana przez firmę SCENARIO Wacław Szarejko z Wrocławia. W postępowaniu o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego wyłoniono Generalnego Wykonawcę – Przedsiębiorstwo Robót i Usług Budowlanych BUDREM Sp. z o.o. . Nadzór Inwestorski pełniony był przez firmę GLOG-INWEST Sp. z o.o..

Montaż finansowy zrealizowanej inwestycji:

  • Gmina Miejska Głogów – 2.000.000,00 złotych;
  • Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – 2.117.555,31 zł – grant;
  • Rządowy Program Rozwoju Mieszkalnictwa – 830.200,00 zł. – wsparcie finansowe;
  • Partycypacja przyszłych Najemców – 1.100.000,00 zł;
  • Kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 3.100.000,00 złotych
    z Programu wspierania społecznego budownictwa czynszowego.

Wartość końcowa zrealizowanych robót budowlanych to 9.124.641,77 zł brutto.

Na liście osób oczekujących na mieszkania w ramach TBS jest dzisiaj około 600 rodzin.

Zdjęcia: TBS Głogów, M. Dytwińska-Gawrońska