Bezpieczna droga do szkoły

Policyjne patrole pod szkołami
dzieci w drodze do szkoły przechodzą przez ulicę (Adobe Stock)

1 września to początek roku szkolnego dla wielu młodych mieszkańców naszego powiatu. Policyjne patrole ruchu drogowego oraz prewencji skupiają swoją uwagę na bezpieczeństwie uczniów w drodze do szkoły. Policjanci swoją obecnością nie tylko starają się zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym w drodze do szkoły ale przypominają również kierującym o tym, że w rejonie szkół i przejść dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność.

Policjantów będzie można spotkać w rejonie szkół i przejść dla pieszych usytuowanych w ich pobliżu. Tak będzie przez kilka kolejnych dni. Już wcześniej funkcjonariusze dokonali przeglądu infrastruktury drogowej w rejonie obiektów oświatowych pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych.

Obecność umundurowanego patrolu to tylko jeden z elementów cyklicznych, corocznych działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Kolejnym elementem będą spotkania z uczniami klas pierwszych we wszystkich szkołach powiatu głogowskiego. Zajęcia prowadzone przez dzielnicowych oraz policjantów i pracowników Zespołu Profilaktyki Społecznej, przybliżą najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz w codziennym życiu.


tekst: Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie asp. sztab. Łukasz Szuwikowski