BAiKA i Membrana – dwa duety na scenie Klubu Mayday

Bilety już w sprzedaży!
na zdjęciu członkowie projektu BAiKA

24 września na scenie w Klubie Mayday wystąpią dwa duety: BAiKA i Membrana.

BAiKA to projekt muzyczny Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołów m. in. Hey oraz Indios Bravos oraz młodej, charyzmatycznej wokalistki Kafi (Katarzyny Figaj). Debiutowali jako duet w roku 2015.
W twórczości zespołu można znaleźć odniesienia do muzyki rockowej, ale też echa muzyki
elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka. Każde spotkanie z nimi jest niesamowitą dawką muzyki oraz energii. BAiKA ma na swoim koncie wiele koncertów klubowych oraz występy na takich festiwalach jak Pol’and’Rock w Kostrzynie, Spring Break w Poznaniu, czy Jarocin Festiwal.

Piotr Banach – gitara, instrumenty perkusyjne, teksty – na polskiej scenie rockowej pojawił się już w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia Na początku lat dziewięćdziesiątych, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do roku 1999.

Katarzyna Figaj – śpiew, instrumenty klawiszowe – swój artystyczny pseudonim zbudowała w oparciu o zbitkę pierwszych sylab imienia i panieńskiego nazwiska, stąd Kafi. Pochodząca z Legnicy wokalistka. Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey – Fayrant Tour.

Membrana to duet, który nie jeden raz oczarował głogowską publiczność. Ona i On. Dźwiękoczuli, oszałamiający zarówno liryką jak i muzyką.

Bilety są już w sprzedaży. Można je kupić w BOK Centrum Kultury oraz na wydarzeniu. Początek wydarzenia o godzinie 19.00.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Zdjęcie wyróżniające: https://www.facebook.com/banachikafi/about