38. Głogowskie Spotkania Jazzowe już we wrześniu!

9 września rozpocznie się 38. edycję Głogowskich Spotkań Jazzowych. W ramach tegorocznych spotkań zaplanowano dwa koncerty
Miejski Ośrodek Kultury_2

Pierwszy koncert odbędzie się 9 września i na głogowskiej scenie wystąpi MIKE AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND / DRAGONFLIES PROJECT.

Drugi koncert tegorocznej edycji GSJ, odbędzie się dzień później, 10 września, a gwiazdami wieczoru będzie grupa ZK Colaboration Gary Moore Tribute Band feat Jack Moore & Daryl Strodes

O koncertach:

MIKE AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND / DRAGONFLIES PROJECT

9 września, Centrum Kultury MOK godzina 19.00.

Bilety w cenie: 75 zł – Parter 60 zł – Balkon

DRAGONFLIES PROJECT

Dragonflies Project to najnowszy zespół naszego najlepszego wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maseli. Tym razem zaprasza on do współpracy basistę elektryczną Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut. Klaudia i Justyna wciąż są studentkami Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, lecz dały się już poznać jako znakomite instrumentalistki o dużym doświadczeniu, wynikającym z ich ogromnej aktywności scenicznej w ramach różnorodnych stylistycznie projektów muzycznych. Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju.

SKŁAD:

– Bernard Maseli

– Klaudia Wachtarczyk

– Justyna Mikrut

MIKE STERN AND LENI STERN & ŁUKASZ PAWLIK BAND:

To kolejna odsłona współpracy między Łukaszem Pawlikiem a amerykańską legendą jazzowej gitary Mike’iem Sternem, zapoczątkowanej gościnnym udziałem Sterna w nagraniach płyty „Lonely Journey” Pawlika, wydanej w 2016 roku. W ramach Głogowskich Spotkań Jazzowych mamy szansę usłyszeć skład poszerzony o gitarzystkę Leni Stern. Współpraca między muzykami wkrótce po ukazaniu się albumu nabrała nowej dynamiki i z czysto studyjnej interakcji przeniosła się na scenę. Wzbogacenie zespołu o osobowość i charyzmę Mike Sterna okazało się strzałem w dziesiątkę, porywając w 2017 roku polską publiczność licznie zgromadzoną na koncertach składu. Kolejny rozdział współpracy muzyków to udział Sterna w nagraniach kolejnej autorskiej płyty Łukasza Pawlika zatytułowanej „Long-Distance Connections”, do której nagrań zaprosił także kilku innych gigantów światowej sceny jazzowej, takich jak Randy Brecker, Dave Weckl, Tom Kennedy i Gary Novak. SKŁAD: Mike Stern Leni Stern Łukasz Pawlik Dawid Główczewski Damian Kostka Paweł Dobrowolski.

ZK Colaboration Gary Moore Tribute Band feat Jack Moore & Daryl Strodes

10.09.2022 godz. 19:00

Centrum Kultury MOK

Bilety w cenie: 50 zł/parter, 35 zł/balkon

ZK Collaboration to grupa przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem uczyli się, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album, nad którym pracowali niemal dwa lata. Artyści albumem „Slow Food” debiutują w serii Polish Jazz, dołączając tym samym do legendarnej serii pod numerem 86.

Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca. Co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół i wywraca ją do góry nogami. Wyłamuje się z ram definiujących Jazz i sprawia, że mówisz…. wow! To jest siła zespołu ZK Collaboration.

Album zespołu – „Slow Food” jest jak wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym Funk, Fusion, Punk, Rock’n’Roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.

SKŁAD:

Maciej Kądziela

Mizer Mizarecki

Mateusz Gawęda

Roman Chraniuk

Adam Zagórski

GARY MOORE TRIBUET BAND feat JACK MOORE & DARYL STRODES

Jack Moore, syn legendarnego gitarzysty Gary’ego Moore’a jest częścią nowego muzycznego projektu Gary Moore Tribute band. Towarzyszą mu polscy muzycy. Jack jest młodym, wybitnie utalentowanym gitarzystą i kompozytorem, któremu miłość do muzyki zaszczepił ojciec, za sprawą wielu wspólnych koncertów. Podczas jednego z takich wydarzeń młody muzyk poznał Otisa Taylora, z którym występował w Wielkiej Brytanii. Warto zaznaczyć również, że Jack dzielił scenę z Thin Lizzy, zespół, w którym ojciec rozpoczynał karierę.

Jack Moore współpracuje z Cassie Taylor, jednocześnie pracując nad własnymi projektami. W naszym kraju ma okazję grać z charyzmatycznymi muzykami, którzy aktywnie budują swoją pozycję w świecie dźwięków i szlifują talent współpracując z takimi muzykami jak Chuck Frazier, Krissy Matthews, Renata Przemyk, Tilt, Homo Twist i wielu innych. Eklektyczne podejście do pracy nad aranżacjami, wszechstronność i umiejętności tworzą z nich zachwycający skład, porywający publiczność, w którym wisienką na torcie jest gość specjalny Daryl Strodes. Daryl poruszający się w obszarach jazz/funk/R&B i bluesa, zaznaczył swoja pozycję na scenie głębokim brzmieniem i łączeniem tradycji z nowoczesnością. Co zostało zauważone między innymi podczas Wodecki Twist Festiwal. Od dwóch dekad gra na różnych kontynentach, a jest także rezydentem legendarnej Lighthouse Cafe.

SKŁAD:

Jack Moore

Daryl Strodes

Szymon Pejski

Bogdan Topolski

Łukasz Gorczyca

Tomek Dominik

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie