Wiecha stanęła na dachu hospicjum

To kolejny ważny dzień dla głogowian
uroczystość zawieszenia wiech na budynku hospicjum w Głogowie

Dziś (27.07) budynek hospicjum ozdobiła żonkilowa wiecha. Wieniec został wykonany przez uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. Zawieszanie wiechy jest tradycją budowlaną, związaną ze świętowaniem zakończenia ważnego etapu budowy – wykonaniu najwyższego a zarazem ostatniego elementu konstrukcji dachu.

Chciałbym jeszcze raz podziękować osobom, które zainicjowały budowę hospicjum, które prowadzą cały proces inwestycyjny. Ludziom dobrej woli, którzy włączają się do pomocy na każdym etapie budowy. Ogromną rolę w całym procesie powstania hospicjum odgrywa Fundacja Hospicjum Głogowie, z którą współpracujemy od samego początku – są naszym kołem napędowym

mówił Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Gmina Miejska Głogów jest w trakcie realizacji I etapu inwestycji, który polega na zbudowaniu stanu surowego zamkniętego dla 20 pensjonariuszy. Aby oddać obiekt do użytku trzeba go jeszcze wykończyć, potrzebne będzie na ten cel ok. 13 mln zł. Większą część kosztów pokryją środki pozyskane przez miasto z Polskiego Ładu w wysokości prawie 11 mln zł. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na te prace.

Inwestycja idzie w dobrym tempie, a to oznacza, że zakończenie budowy i oddanie hospicjum do użytku w przyszłym roku jest bardzo realne – dodał prezydent.

Zdjęcia: K. Brzezińska