Obrazy z puszek po napojach

GPK Głogów zaprasza na wystawę w Galerii Glogovia
wystawa GPK Głogów prac artystycznych w galerii glogovia

Czy wiecie, że możecie być nieświadomymi współtwórcami dzieł sztuki? W pewnym sensie oczywiście. Być może jedna ze zużytych przez was puszek została wykorzystana do wykonania jednego z obrazów, które można oglądać do 13 sierpnia w Galerii Handlowej Glogovia.

Wystawa prezentuje prace laureatów ósmej edycji Can Art & Design Festival.

Ekspozycja składa się z sześciu prac wykonanych przez rumuńskich artystów. Do ich stworzenia wykorzystane zostały aluminiowe puszki po napojach. Wystawa prezentowana była już między innymi w Katowicach i Wałbrzychu.

Na wystawie można zobaczyć pracę artysty, który wygrał konkurs. Wykonano ją nie tylko z aluminiowych puszek, ale także z ponad kilometra specjalnej nici. Praca jest podwójnym portretem: artysta połączył połowę twarzy Sir Davida Attenborough z połową twarzy klimatycznej aktywistki Grety Thunberg.

wystawa GPK Głogów prac artystycznych w galerii glogovia

Obrazy wpisują się w nurt zwany trash artem, czyli dziedziną, która łączy odpady i ideę recyklingu z kulturą i sztuką. Przedsięwzięcie zrealizowaliśmy dzięki współpracy z Fundacją Na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, która jest głównym promotorem wystawy. Prace można oglądać do 13 sierpnia.

Zapraszamy i apelujemy: wrzucajcie aluminium do pojemnika na plastik i metale. Zostanie powtórnie wykorzystany. W przemyśle, a kto wie, może i znowu w sztuce.


Nadesłane przez: GPK Głogów. Foto: T. Napiórkowski