Bezpłatna mammografia

22 sierpnia do Głogowa przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna
grafika: informacja Urzędu Miejskiego w Głogowie

22 sierpnia w godzinach od 10.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Generała Józefa Bema 4, będzie stacjonowała w Głogowie mobilna pracownia mammograficzna.

Organizator, LUX MED Diagnostyka, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne Panie w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:
• nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
• lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Aby skorzystać z badań, konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego organizator prosi o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.