Nowy Piastów – kolejne domy dla głogowian

Prezydent: mamy już pozwolenie na budowę pierwszego bloku z mieszkaniami czynszowymi
Nowy Piastów w Głogowie - osiedle w budowie

Nowy Piastów rozbudowuje się. Zobaczcie ZDJĘCIA z drona.

Miasto sprzedało dwie działki developerom, a na części terenu miejskiego będzie budować kolejne mieszkania dla głogowian.

– Nowy Piastów to naturalny teren pod budownictwo mieszkaniowe i prace wkroczyły na kolejne działki. Doprowadziliśmy już wszystkie media, zbudowaliśmy ulicę Książąt Żagańskich, teraz będziemy projektować przedłużenie tej ulicy, czyli Bolesława Wysokiego. Oddaliśmy 104 mieszkania w nowym bloku. Tuż obok prywatni developerzy budują kolejne bloki mieszkalne, ale także domki jednorodzinne – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Tereny w kierunku Szczyglic też są przeznaczone pod zabudowę. Na jednej z działek miasto wybuduje trzy bloki z mieszkaniami czynszowymi.

– Chcemy w tym miejscu, w ciągu 3-4 lat, stworzyć nowoczesne osiedle. Naprzeciwko nowego bloku komunalnego planujemy budowę mieszkań czynszowych. To nowa forma najmu mieszkania od miasta. W trzech budynkach powstanie około 260 mieszkań. Na pierwszy blok mamy już pozwolenie na budowę – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Mieszkania czynszowe to formą pośrednią pomiędzy budownictwem komunalnym, a TBS. To oferta dla osób, które nie kwalifikują się na mieszkania komunalne, a nie stać ich na kredyt na kaucję i partycypację w TBS.

– Zabezpieczyliśmy spory pas zieleni, na tereny zielone. U zbiegu ulic Księżnej Mechtyldy, Bolesława Wysokiego i Książąt Oleśnickich powstaje park z ławkami i oświetleniem, dojdą też kolejne nasadzenia – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogów.

Zdjęcia: Studio Siwek