Sukces głogowskich badmintonistów!

Reprezentacja Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie pokazała się z dobrej strony
XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych (fot. Justyna Podlasin)

W zeszłym tygodniu odbyła się piąta, finałowa odsłona największego sportowego wydarzenia Olimpiad Specjalnych Polska – XII Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które rozgrywane były w Kielcach i Suchedniowie. Nie zabrakło tam sportowców z Głogowa!

W dniach od 4 do 7 lipca reprezentacja Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie wzięła udział w zawodach badmintona i rozegrała je w hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie. Justyna Podlasin wywalczyła 1. miejsce w grze pojedynczej, natomiast w deblu zdobyła brązowy medal. Sebastian Pavter w grze pojedynczej uplasował się na 4. miejscu, a w deblu na 3. Złote medale mogą otworzyć młodym sportowcom drogę do Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Berlin 2023.

Jak informuje Urząd Miasta w Kielcach Olimpiady Specjalne Polska to ogromny ruch sportowy zrzeszający w Polsce ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Na świecie Olimpiady Specjalne zrzeszają ponad 5,3 miliona sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z blisko 200 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako jeden z trzech filarów światowego olimpizmu.


Nadesłane przez Justynę Podlasin