Festiwal Teatrów Ulicznych w Głogowie!

Już w dniach 13-14 sierpnia odbędzie się kolejny Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa!
na zdjęciu wejście do głogowskiego teatru im. Andreasa Gryphiusa 11.07.2022r.

W planie festiwalu jest recital muzyczny, parada ulicami miasta oraz spektakle dla dzieci.

Szczegółowy plan festiwalu:
13 sierpnia o godz. 19:00
„Korzenie Wyspy” – recital muzyczny Magdaleny Jaworskiej i Daniela Pigońskiego. W repertuarze piosenki m.in. do tekstów Czesława Miłosza, Anny Świrczyńskiej czy Krystyny Gucewicz.

13 sierpnia o godz. 21:00
Parada „Danse Macabre” – kolorowa parada ulicami Starego Miasta. Korowód postaci z ciekawością przygląda się widzom, niespiesznie przechodzi przez ulice miasta, zagląda tu i tam, zatrzymuje się w kręgu, zaprasza do tańca. Nie mówi, ale patrzy uważnie i gestem zaprasza do orszaku i tańca w nieznane.

14 sierpnia o godz. 12:00
„Złota Rybka” – spektakl dla dzieci Teatru Maska z Jeleniej Góry. Historia stara jak świat i jak Baba z tejże bajki. Chciwość i zachłanność z jednej strony, z drugiej – poczciwość i dobroć! No i w tym wszystkim Złota Rybka!

14 sierpnia o godz. 14:00
„Fochy i minki Królewny Malwinki” – spektakl dla dzieci Teatru Przychodnego z Głogowa w reż. Piotra Mosonia. Święty Spokój Króla prysł jak pod wpływem czarodziejskiego zaklęcia. Królewna Malwinka chce za mąż! A kiedy dorastająca córka, jedynaczka i prawowita spadkobierczyni tronu czegoś chce, to czy można jej odmówić?

Wstęp na wydarzenia jest wolny, wszystko odbędzie się na placu przy teatrze.

Źródło: Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie