Konkurs dla start-upów

To już szósta edycja konkursu dla młodego biznesu
pixabay, mężczyna stoi przed tablicą z różnymi notatkami związanymi z działalnością jaką prowadzi

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła szóstą edycję konkursu „Wsparcie prawne dla startupów”.
Celem programu jest sfinansowanie kosztów doradztwa prawnego wspierającego startupy w zakresie współpracy z inwestorami oraz kontrahentami. Kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w programie może wynieść 22 tys. zł.

O wsparcie mogą ubiegać się startupy, czyli mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 5 lat.

Istotnym warunkiem udziału w programie jest dysponowanie listem intencyjnym od inwestora, który potwierdzi zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem współpracy z danym startupem.

W ramach realizowanego projektu prawnicy z renomowanych kancelarii prawnych pomogą młodym przedsiębiorcom z całej Polski m.in. w przygotowaniu i negocjowaniu umów inwestycyjnych, ocenie ryzyk prawnych, analizie i procedowaniu umów z kontrahentami.

Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Wnioski można składać w dniach 12 lipca – 3 sierpnia 2022 r.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości:  https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-prawne-dla-start-upow