Przypominamy o zamknięciu drogi w Rynku

Od 1 lipca ulica od strony północnej będzie zamknięta dla ruchu aut
ulotki informacyjne za szybą auta info o zamknięciu drogi w Rynku w Głogowie

Przypominamy, że od 1 lipca droga w Rynku od strony Sukiennic zostaje tymczasowo zamknięta dla ruchu aut. Nie będzie można tu także parkować.
Właściciele aut parkujących dziś od strony północnej części Rynku otrzymali stosowne ulotki przypominające od zamknięciu drogi i wyłączeniu miejsc parkingowych.

Zmiana organizacji ruchu nastąpi 1 lipca i potrwa do 15 września. Na czas wakacji droga od strony sukiennic służyć ma jako deptak dla pieszych.

mapa-zmiana-organizacju-ruchu-w-rynku-w-Glogowiem

– Wprowadzamy tę organizację czasowo, ze względu na to, że przy lokalach gastronomicznych wystawione są ogródki zewnętrze. Realizujemy wniosek głogowskich przedsiębiorców i mieszkańców, którzy prosili o wyłączenie Rynku z ruchu aut. Nie jest możliwe, by na całym Rynku wprowadzić zakaz ruchu, ponieważ wymusiłoby to dalsze ograniczenia w przejazdach i parkowaniu na innych ulicach Starego Miasta. Wsłuchując się w argumenty mieszkańców i przedsiębiorców wprowadzamy okresowy zakaz ruchu od strony północnej, będziemy obserwować sytuację i zobaczymy czy to rozwiązanie odpowiada przedsiębiorcom, ich klientom i mieszkańcom – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Rynek w Głogowie uliczka rynkowa

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska