Piłkarska rywalizacja całego miasta

Przed wakacjami wystartowała Liga Osiedlowa Chrobrego Głogów i potrwa aż do września
Liga Osiedlowa Chrobrego Głogów

Tuż przed wakacjami Chrobry Głogów zainaugurował trzecią edycję Ligi Osiedlowej. Piłkarska rywalizacja „podwórkowych” teamów z terenu całego miasta potrwa do września i zostanie poprowadzona w ramach projektu Trener Osiedlowy.

Do udziału w Lidze Osiedlowej przystąpiło 13 „osiedlowych” drużyn, składających się z uczestników Trenera Osiedlowego. Setka nastolatków spędzi wakacje z Chrobrym na sportowo, co poza realizacją społecznej misji klubu i jego promocją wśród młodzieży jest główną ideą projektu.

Liga Osiedlowa będzie prowadzona w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej U-13 zmierzy się ze sobą osiem zespołów, w starszej U-16 – pięć. Chcąc jak najbardziej zbliżyć się do rozgrywek zawodowych, z każdego spotkania sędziowie sporządzają meczowe protokoły, na podstawie których powstają klasyfikacje drużynowe oraz indywidualne – strzelców bramek lub kartkowiczów. Uczestnicy, poza jak najlepszym przygotowaniem do każdego kolejnego meczu, mogą więc na bieżąco śledzić losy swoich teamów i rywali z innych lokalizacji miasta. Rozgrywki ligowe zakończą się wrześniowym turniejem na obiekcie Chrobrego „Z Boiska na Stadion”.

Terminarz i tabele Ligi Osiedlowej Chrobrego dostępne są na stronie www.trenerosiedlowy.glogow.org

Realizowany przez Chrobrego Głogów projekt Trener Osiedlowy finansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Głogów.


źródło: Chrobry Głogów