Głogowska wokalistka doceniona na festiwalu w Batumi

Sukces Vanessy Szanter na Międzynarodowym Festiwalu „SUPER STAR 2022” w Batumi
nagrody Szanter dyplomy

Vanessa Szanter to młoda wokalistka Studia Talentów MOK w Głogowie, której talent doceniono również na Międzynarodowym Festiwalu „SUPER STAR 2022” w Batumi.

Vanessa dała się już poznać głogowianom, w ostatnim czasie można było ją usłyszeć m.in. podczas Dni Głogowa czy Dnia Hutnika, gdzie wystąpiła z towarzyszeniem Dziubek Band supportując Kamila Bednarka i Ewelinę Lisowską. Teraz kolejny sukces odniosła na Międzynarodowym Festiwalu ,,SUPER STAR- 2022” w Batumi:

Zaledwie kilka dni spędzonych w tym kraju a tyle emocji, wzruszeń, radości i pięknych chwil  jestem przeszczęśliwa. Miałam przyjemność wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu ,,SUPER STAR- 2022” w Batumi podczas którego zdobyłam Super Grand Prix za utwór Skyfall oraz Grand Prix za utwór ,, A to co mam” 

opowiada Vanessa Szanter.

Uczestnikami Festiwalu były takie kraje jak: Armenia, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Ukraina i Polska.

Kolejnym dużym doświadczeniem podczas pobytu w Gruzji było sympozjum, w którym Vanessa wzięła udział, gdzie zaprezentowała swoje autorskie single i zdobyła kolejne nagrody:

Zdobyłam nagrodę za THE BEST AUTHOR SONG’S SINGER oraz zostałam zaproszona przez jednego z Jury Zurab Bilanishvili na jego  Międzynarodowy Festiwal Sztuki ,,BATUMI WAVE – 2022” oddany pokojowi na Ukrainie

dodaje Vanessa.

Festiwal również odbył się w Teatrze w Batumi i tam z piosenką ,,Skyfall” młoda głogowianka otrzymała Grand Prix.

Vanessa Szanter to 13-letnia wokalistka z Głogowa. Jej największą pasją jest granie koncertów na żywo, które pozwalają w pełni przekazywać zawarte w utworach emocje. Śpiewając, uwielbia akompaniować sobie na fortepianie, którego brzmienie dopełnia jej aksamitną barwę głosu.

Vanessa nie tylko śpiewa, ale także czynnie uprawia sport i zdobywa nagrody w biegach na długie dystanse. Jest również znana z zamiłowania do ekstremalnych przeżyć – takich, jak jazda na wysokich i szybkich karuzelach, której boją się nawet dorośli. Ponadto, pomimo napiętego kalendarza wyzwań, wokalistka godzi na co dzień naukę w dwóch szkołach muzycznych jednocześnie.

Młoda artystka ma już na swoim koncie muzyczne sukcesy, takie jak wielokrotnie zdobywane czołowe miejsca na konkursach i festiwalach. W 2017 roku zajęła III miejsce na ogólnopolskim konkursie wokalnym „Gwiazdozbiory” we Wrocławiu i dzięki temu wydarzeniu podpisała umowę na swój pierwszy autorski singiel z wytwórnią Delphy Records.

W 2018 roku nakładem tej wytwórni, planuje wydać swój pierwszy singiel „Biały ptak”, który ukaże się wiosną na wszystkich największych platformach muzycznych. Piosenka opowiada o jej muzycznym świecie i poczuciu wolności, jakie może w nim odnaleźć. Równocześnie Vanessa pracuje nad kolejnymi autorskimi kompozycjami, którymi planuje zaskoczyć swoich słuchaczy.

(źródło: fb /VSzanter)