Artur Bogusz nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

Artur Bogusz wzmocnił defensywną formację Chrobrego Głogów
Artur Bogusz

Nowy zawodnik pomarańczowo-czarnej drużyny podpisał 2-letni kontrakt.

Jako młodzieżowiec Artur Bogusz był związany z łódzkimi klubami (ŁKS, Widzew, SMS) i z Turem Turek. Pierwsze seniorskie doświadczenie zbierał w trzecioligowym SMS-ie, a rozwijał je w drugoligowym Turze i pierwszoligowym ŁKS-ie.

Duży zespołowy sukces osiągnął jednak znacznie dalej od rodzinnych stron, w Wigrach Suwałki, z którymi w 2014 roku – w tym samym, co Chrobry – awansował do pierwszej ligi. W zakończonym awansem sezonie był podstawowym graczem Wigier, w barwach których rozegrał 33 mecze, zdobywając jedną bramkę i łącznie przebywając na boiskach prawie 3000 minut, co oznacza rywalizację przez pełne 90 przez większość kolejek. W Suwałkach spędził łącznie cztery i pół roku, notując dla tego klubu ponad 130 spotkań.

W 2018 roku powrócił do ŁKS-u i już w pierwszym sezonie awansował wraz z nim do Ekstraklasy. W dającym to sezonie rozegrał 19 meczów, w których zdobył trzy gole. Poziom wyżej wystąpił w 14 spotkaniach, w tym dwóch Pucharu Polski.

Po tej dwunastce, dla Artura pierwszej w Ekstraklasie, w połowie 2020 roku przeszedł do Radomiaka Radom. W Radomiu był kolejny przykład na to, że dobrze odnajduje się w zespołach walczących o wysokie cele. Po raz kolejny po pierwszym sezonie cieszył się z awansu klubu na najwyższy ligowy poziom (28/0 w zakończonym tym sukcesem sezonie 2020/21). Przez ostatni rok również był piłkarzem Radomiaka, w Ekstraklasie grając w pięciu meczach i zdobywając w nich jednego gola.

Źródło: Chrobry Głogów