Marek Gołębiewski trenerem Chrobrego

Klub zaprezentował nowego trenera
Nowy trener Chrobrego Głogów marek Gołębiewski

Marek Gołębiewski został nowym trenerem Chrobrego Głogów S.A.

Konferencja prasowa z nowym trenerem Chrobrego Głogów:

42-letni Marek Gołębiewski został nowym trenerem Chrobrego Głogów. Umowę podpisano na rok z opcją automatycznego przedłużenia o kolejny rok. 

Marek Gołębiewski urodził się w Piasecznie i przez wiele lat kontynuował karierę piłkarską na pozycji napastnika. Grał m.in. w KS Piaseczno, Gwardii Warszawa, Radomiaku Radom i w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, w tym ostatnim klubie debiutując na poziomie Ekstraklasy. Część kariery spędził za granicą, będąc piłkarzem greckich klubów: AS Androutsos Gravias, PAO Neon Epivaton, AS Rodos i PAO Rouf.

Od kilku lat rozwija się jako trener. Początkowo doświadczenia nabierał prowadząc zespoły młodzieżowe w Pilicy Białobrzegi i Escoli Varsovia. Na początku 2020 roku objął funkcję trenera Ząbkovii Ząbki (dawniej Dolcan) zajmując z tym zespołem 7 miejsce w 4 Lidze. Po tym okresie przeszedł do drugoligowej Skry Częstochowa, w której spędził niemal cały sezon. W maju 2021 roku, w momencie odejścia, mająca cel w postaci utrzymania Skra zajmowała 8 miejsce w lidze rywalizując najmłodszym w rozgrywkach składem, bo była też liderem klasyfikacji Pro Junior System. Ostatecznie Skra zajęła 6 pozycję i awansowała do Fortuna 1 Ligi poprzez baraże.

Jeszcze więcej zadziało się w jego trenerskiej karierze w późniejszym czasie. W czerwcu 2021 roku Marka Gołębiewskiego zatrudniła Legia Warszawa. Został trenerem rywalizującej w 3 Lidze drużyny rezerw, ale bardzo szybko awansował na szkoleniowca pierwszej Legii. 26 października przejął stery po trenerze Czesławie Michniewiczu. Debiutował kilka dni później, wygrywając w Pucharze Polski ze Świtem Skolwin 1:0. Legię poprowadził w 11 meczach na wymagających kilku frontach: Ekstraklasy, Ligi Europy i Pucharu Polski, a zespół pod jego wodzą zwyciężył w trzech. W grudniu na trenera stołecznej drużyny mianowano Aleksandara Vukovicia. Marek Gołębiewski powrócił do drugiego zespołu, który aktualnie zajmuje 5 miejsce w 3 Lidze.

Źródło: Chrobry Głogów S.A.