Robert Gondek i opowieści o afrykańskich szczytach

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza!
plakat zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem w miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie

Głogowska biblioteka, w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” zaprasza na opowieść o szczytach Afryki. O Kilimandżaro, Mount Kenya i Górach Księżycowych w Ugandzie opowie Robert Gondek. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp wolny.

Robert Gondek, podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki, zaprezentuje zdjęcia nie tylko z najwyższych szczytów, lecz także fotografie ukazujące piękno afrykańskiej przyrody: parki narodowe, a w nich słonie, lwy, hipopotamy, kolorowe ptaki.

Wcześniej Robert Gondek spotka się z młodzieżą z głogowskich szkół średnich, która na dobre wsiąkła w górskie opowieści i podróże po najwyższych górach świata. Podczas spotkania rozegrany zostanie quiz afrykański z użyciem aplikacji kahoot, a najszybsi i najlepsi otrzymają afrykańskie nagrody ufundowane przez organizatora.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.

Robert Gondek:
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw.
Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Nadesłane przez: MBP