Gotowi do drogi

Zapraszają na spotkanie tuż przed startem
uczestnicy radu dla ziemi w strojach rowerowych

Marzanna Gandecka i Bogdan Kaleta będą reprezentować Głogów w Rajdzie dla Klimatu. Przed nimi 6 i pół tysiąca kilometrów. Są już gotowi do tej wymagającej trasy.

Do dwójki głogowian dołączyli także Jacek Ałdaś, Renata Ałdaś i Jerzy Śliwiak.

– Serdecznie zapraszamy na spotkanie tuż przed ruszeniem w trasę. Będziemy czekać na głogowian w najbliższą niedzielę, 5 czerwca, o godz. 16:00 na Placu Festynowym podczas Dni Głogowa – mówią uczestnicy Rajdu dla Klimatu.

Przypomnijmy, że głogowianie już 8 czerwca wsiądą na prom w Hirtshals i po dopłynięciu do Langesund rozpoczną część Norweską Rajdu wiodącą do najdalej wysuniętej na północ części Europy – przylądka Nordkapp i dalej do granicy z Rosją. 18 czerwca w Tromso odbędzie się niezwykle prestiżowy MIDNIGHT SUN MARATHON, którego będą uczestnikami. Wkrótce po tym – 20 czerwca 2022 – dotrą na przylądek Nordkapp. 22 czerwca Rajd opuści Norwegię. Wjedzie do Finlandii i zatrzyma się w lapońskiej wiosce Inari. Dzień później dotrze do Mety Rajdu – tuż za kołem podbiegunowym, nieopodal wioski Św. Mikołaja w stolicy Laponii – Rovaniemi.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska