Zbieraj nakrętki i pomagaj!

Szkoła Pascal organizuje zbiórkę, dzięki której można pomóc zwierzakom oraz wesprzeć lokalną akcję charytatywną.
Pascal na ratunek grafika 16x9

Szkoła Pascal organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek, która przy niewielkiej pomocy jej uczestników przyniesie wiele korzyści. Akcja rozpocznie się 21 maja i potrwa do 31 sierpnia i będzie odbywać się w każdym oddziale szkoły. W pierwszej kolejności uczestnik przynosi do sekretariatu niepotrzebne plastikowe korki, który mieści się przy Alei Wolności 2.

Często są one wyrzucane razem z butelką, ale teraz mogą mieć siłę pomagania! W zamian za ich przyniesienie otrzyma się paczkę nasion miododajnych. Jak wiadomo, pszczoły nie tylko dają nam pyszny miód, ale także przyczyniają się zapylenia niemal 80% roślin stanowiących pożywienie dla ludzi i zwierząt.

zachęca Hanna Goździk, Sekretarz Szkoły Pascal.

Dodatkowo za każde 5 kg zebranych korków Szkoła Pascal przekaże Głogowskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Zwierzętom AMICUS w Głogowie 5 kg karmy!

Ostatnim etapem zbiórki będzie oddanie przez Pascala wszystkich nakrętek na lokalną akcję charytatywną – Walka o oczka Werci.

Podsumowując jest to akcja, która wymaga od Państwa jedynie oddania korków. Dzięki temu pomagamy schronisku, pszczołom oraz malutkiej Weronice

dodaje sekretarz szkoły.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę – www.pascal.edu.pl/naratunek oraz social media Pascala:
FB: Pascal – szkoły za darmo
IG: szkolapascal


źródło: Szkoła Pascal