Marek Andrzejewski wystąpi pod wieżą

Już w najbliższy piątek odbędzie się kolejny koncert z cyklu Barowie pod wieżą
Zamek-Książąt-Głogowskich-23

Na zamkowym dziedzińcu wystąpi Marek Andrzejewski.

Bez wątpienia Marek Andrzejewski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów z nurtu „krainy łagodności”. Na swoim koncie ma sześć solowych płyt. Ostatnią, zatytułowaną „Wariactwo” zaaranżował i nagrał z synem. Kiedy pandemia zamknęła nas wszystkich w domach, ich wspólne koncerty transmitowane w sieci biły rekordy popularności.

opowiada Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Marek Andrzejewski jest jednym z twórców legendarnej już Lubuskiej Federacji Bardów, z którą nagrał kilkanaście krążków.

Wszędzie, gdzie pojawia się Marek Andrzejewski, przyjmowany jest niezwykle gorąco. Zapewne podobnie będzie również w Głogowie. Na muzealnym dziedzińcu, o ile oczywiście pozwoli na to pogoda, zaśpiewa on już w najbliższy piątek, 20 maja.

dodaje Maciej Iżycki.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Cykl spotkań z muzyką spod znaku „krainy łagodności” zainaugurowany został jesienią 2020 roku. W jego ramach w gościnnych murach MAH wystąpiło już wielu wykonawców. Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa przy współpracy z Muzeum Archeologiczno-Historycznym oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Gminę Miejską Głogów.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.