Trwa rekrutacja do szkoły muzycznej!

Jeszcze przez tydzień przyjmowane będą wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły muzycznej I stopnia
dziecko gra na pianinie

Nauka w szkole jest bezpłatna i obejmuje naukę gry na wybranym instrumencie oraz muzyczne przedmioty teoretyczne, takie jak kształcenie słuchu czy podstawy rytmiki.

Jak rozpocząć naukę w szkole muzycznej?

Do 18 maja należy dostarczyć pocztą e-mail na adres: sekretariat@muzyczna.glogow.pl skan wypełnionego wniosku. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji można odnaleźć na stronie www.muzyczna.glogow.pl

Nauka w szkole muzycznej I stopnia to początek przygody z muzyką, która dla wielu uczniów głogowskiej Szkoły Muzycznej nie kończy się na tym etapie. Edukację muzyczną mogą kontynuować w szkole muzycznej II stopnia, która również funkcjonuje w głogowskiej placówce. Jest to etap nauki, podczas którego młodzi artyści rozwijają swoje umiejętności instrumentalne, osiągając niejednokrotnie poziom wirtuozowski. Zdobywają także gruntowną wiedzę z zakresu historii muzyki, harmonii, zasad muzyki. Tak przygotowani mogą kontynuować swój rozwój muzyczny na akademii muzycznej.

Zarówno absolwenci szkoły I stopnia, jak i absolwenci szkoły muzycznej II stopnia zdobędą umiejętności pozwalające im do końca życia czerpać radość z gry na instrumencie w gronie rodziny i przyjaciół.

Czynne zajmowanie się muzyką, a w szczególności gra na instrumencie, wywiera bardzo korzystny wpływ na całościowy rozwój dziecka: stymuluje niemal wszystkie obszary mózgu, rozwija kreatywność, wrażliwość, uważność, umiejętność koncentracji, cierpliwość, pamięć, umiejętność gospodarowania czasem. Liczne występy szkolne pomagają zdobyć odporność psychiczną na stres, uczą autoprezentacji, a przede wszystkim dają wiele radości zarówno grającym, jak i słuchaczom.

Źródło: Szkoła Muzyczna w Głogowie