Bardowie zagrają podczas Nocy Muzeum

14 maja zostanie zainaugurowana kolejna edycja „Bardowie pod Wieżą”
na scenie zespół nieustraszeni

W sobotę, 14 maja w murach muzeum wystąpi głogowska grupa Nieobecni wspomagana przez swych przyjaciół.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią powraca Europejska Noc Muzeów.

W sobotę, 14 maja Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie otworzy swe podwoje o godzinie 16.00 i czynne będzie do godziny 1.00 w nocy.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano nie tylko zwiedzanie ekspozycji, ale także przygotowano liczne atrakcje. Jedną z nich będzie na pewno koncert, który zainauguruje tegoroczną edycję muzycznego cyklu zatytułowanego „Bardowie Pod Wieżą”.

Jego tradycją jest to, że przynajmniej jeden z koncertów ma lokalny charakter. Tak będzie właśnie podczas Nocy Muzeów. Co prawda nie na dziedzińcu pod wieżą, lecz w zamkowej fosie wystąpi głogowski zespół Nieobecni.

mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Miłośnicy muzyki z nurtu „krainy łagodności” na pewno znają tę formację. Przed laty zdobywała laury na najważniejszych w kraju festiwalach. Kilka lat temu zespół przestał koncertować, jednak muzycy, specjalnie z myślą o cyklu „Bardowie Pod Wieżą” oraz Europejskiej Nocy Muzeów, postanowili znowu połączyć swe siły i wystąpić przed głogowską publicznością. Wraz z Nieobecnymi wystąpią również utalentowani podopieczni Agaty Sidorowicz ze szkoły Akademia Dźwięku.

Wieczór muzyki i poezji w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w MAH rozpocznie się o godzinie 22.00.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie